Pogrzeb Katolicki

Termin i godzinę pogrzebu można ustalić w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. W godzinach pracy kancelarii należy zgłosić się z następującymi dokumentami :

1. Karta zgonu wydana przez lekarza

2. Akt Zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego

3. Zaświadczenie o przyjęciu Sakramentu Chorych (spowiedź, komunia) wydane przez duszpasterza, lub kapelana szpitala

4. W przypadku zmarłych , którzy mieszkali poza naszą parafią, konieczna jest pisemna zgoda na pogrzeb z ostatniego miejsca zamieszkania osoby zmarłej

5. Zaświadczenie od P. Kierownika Cmentarza o możliwości pochówku i lokalizacji nowego grobu ( Kierownik cmentarza P. Stanisław Teper tel. 662 543 757 )

Nie ma możliwości organizacji pogrzebu w niedzielę i uroczystości kościelne. Cmentarz dysponuje kaplicą dostosowaną do przechowywania ciała zmarłego w chłodni do czasu pogrzebu. Pogrzeby odprawiane są o godz. 13.30 ( modlitwa przed kościołem ), różaniec za zmarłego a o godz. 14.00 Msza św. i odprowadzenie na cmentarz.

Msze św. za zmarłego przy okazji pogrzebu przyjmowane są w zakrystii przed Mszą św. Terminy odprawienia zamówionych Mszy św. rodzina otrzymuje w niedzielę po pogrzebie i dodatkowo umieszczane są na stronie internetowej.
Zasadą jest, że : w kościele parafialnym odprawianych jest ok. 50 % zamówionych intencji przy czym rozłożone one są na okres całego roku tak aby przez pierwsze 11 miesięcy każdego miesiąca odprawiona została przynajmniej jedna Msza św. Pozostałe intencje przekazywane są do odprawienia w innych kościołach ( nie mamy możliwości podania konkretnej daty ich odprawienia ).

ZAMKNIJ OKNO